Vyšetření a diagnostika

Nejprve vyšetříme

Následně provedeme diagnostiku

Při vyšetření a diagnostikování používáme kromě vlastních smyslů a bohatých zkušeností tři velmi důležité přístroje.

Prvním z nich je digitální zobrazovací rtg přístroj zn. Planmeca . Tento přístroj umožňuje zobrazit poškození zubů – kazy a nevyhovující výplně. Díky rtg snímkům jsme schopni odhalit i kazy v místech běžně nepřístupných lidskému zraku – v mezizubních prostorech a pod stávajícími výplněmi. Tato místa jsou u dospělých jedinců nejčastěji postižena kazem. V případě, že není zhotoven vhodný rtg snímek, jsou kazy odhaleny až ve stádiu, kdy dojde ke zlomení zubu nebo už je zasažen zubní nerv. Ošetření se tím stává náročnějším, bolestivějším a samozřejmě i dražším. Další výhodou použití digitální technologie je snižení dávky ozáření až na desetinu ozáření při běžném snímku na film. Vyšetření je tím daleko bezpečnější a přesnější.

Druhým přístrojem je vyšetřovací a operační mikroskop zn. Leica. Jedná se o unikátní přístroj, kterým jsme v ČR disponovali mezi prvními. Umožňuje nám vyšetřit zuby pod až 40násobným zvětšením. Od té doby, co jsme začali tento přístroj používat při vyšetření, zachycujeme kazivá ložiska v mnohem častějších stádiích a jsme schopni je opravit konzervativněji, s výsledným daleko menším poškozením zubu. Jistě by jste si nenechali operovat oči u lékaře, který nemá mikroskop. Tak proč si nechat ošetřit daleko menší zub bez mikroskopu?

Třetím přístrojem je dentální CT přístroj. Nejasné dlouhodobé bolesti zubů, úrazy, – to vše nyní diagnostikujeme snáze a přesněji pomocí 3D zobrazovací metody.

Co o nás říkají klienti?

„Dobrý den, lékař opravdu nepatří mezi laciné a pojišťovnou hrazené úkony zde nehledejte! Nicméně je to opravdu odborník. To co mě nezachránil můj původní stomatolog a bral to jako naprosto ztracený případ on vyléčil a k mé spokojenosti naprosto profesionálně vyléčil. Následně obrobný problém na jiném zubu opět vyřešil naprosto skvěle. Dokonce i k mé plánované dovolené ” mimo civilizaci” vyřešil v požadovaném šibeničním čase. Toto hodnocení píši záměrně s odstupem času po všech zákrocích a opravdu musím říci, že k svému původním lékaři již nikdy… Už když dosednete do křesla u tohoto lékaře setkáte se s naprosto jinými pomůckami a přístroji než v běžné ordinaci na obvodě. Díky přístrojům odhalí i drobné a další problémy které Vás mohou do budoucna čekat a takto je lze v předstihu možno včas zachytit . Je fakt, že každá návštěva trošku finančně zabolí, ale je to investice do sebe sama a věřím, že opravdu odpovídající dané péči. První investice než vám dá chrup do pořádku je opravdu bolestná , ale stojí to opravdu za to.“ JT

Dentální centrum Dr. Laciny
Tigridova 1501/6 Praha 4
tel: 222 726 006
mobil: 777 137 414
mail: lacina@drlacina.com

Pondělí8:00 - 18:00
Úterý8:00 - 18:00
Středa8:00 - 17:00
Čtvrtek8:00 - 17:00
Pátek8:00 - 16:00